G2 1.0mm Gel Pens – Bold Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Black Gel-based Ink – Clear Barrel – 36 / Pack
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 4.25" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Fatigue-free |
| Length | 0.60" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 1.0mm Gel Pens |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 84095 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pens feature a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 1.0mm point creates thick, sharp lines for easy visibility. Retractable pens are perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Pack |
G2 1.0mm Gel Pens – Bold Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Blue Gel-based Ink – Clear Barrel – 36 / Pack
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 4.25" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Fatigue-free |
| Length | 4.25" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 1.0mm Gel Pens |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 84099 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pens feature a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 1.0mm point creates thick, sharp lines for easy visibility. Retractable pens are perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Pack |
G2 1.0mm Gel Pens – Bold Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Black Gel-based Ink – Clear Barrel – 36 / Pack
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 4.25" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Fatigue-free |
| Length | 0.60" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 1.0mm Gel Pens |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 84095 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pens feature a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 1.0mm point creates thick, sharp lines for easy visibility. Retractable pens are perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Pack |
G2 1.0mm Gel Pens – Bold Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Blue Gel-based Ink – Clear Barrel – 36 / Pack
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 4.25" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Fatigue-free |
| Length | 4.25" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 1.0mm Gel Pens |
| Refillable | Yes |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 84099 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pens feature a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 1.0mm point creates thick, sharp lines for easy visibility. Retractable pens are perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Pack |















