G2 0.5mm Gel Pen – Fine Pen Point – 0.5 mm Pen Point Size – RetractableGel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 0.5 mm |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Japan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 0.60" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Anti-fatigue |
| Length | 0.60" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 0.5mm Gel Pen |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 15122 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pen features a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 0.5mm point creates sharp, fine lines for precise handwriting. Retractable pen is perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
G2 0.5mm Gel Pen – Fine Pen Point – 0.5 mm Pen Point Size – RetractableGel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Pilot Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 0.5 mm |
| Grip Material | Rubber |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Japan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 0.60" |
| Brand Name | G2 |
| Features | Anti-fatigue |
| Length | 0.60" |
| Manufacturer | Pilot Corporation |
| Product Name | 0.5mm Gel Pen |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 15122 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gel pen features a super-smooth gel ink that offers a fluid writing experience to lay down effortlessly. Latex-free rubber grip reduces hand fatigue during extended periods of writing. 0.5mm point creates sharp, fine lines for precise handwriting. Retractable pen is perfect for daily use at home, office, school and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |











