Four-Drawer CD File Cabinet, Holds 660 Folders or 240 Slim/120 Standard Cases, Black
Login to View Prices
48 in stock
SKU:
IDEVZ01049
Categories: Data Storage Media & Supplies, Technology
Sturdy, high-capacity file cabinet holds hundreds of CDs. Key lock drawers provide you with secure storage. Each drawer has three compartments and accommodates Vaultz® CD folders, slim cases or full size jewel cases.
Additional information
| Weight | 18.6570 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.00 × 14.75 in |
| Ship Class Code | J |
| Media Stored | CD |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Width | 14.5" |
| Depth | 15" |
| Storage Type | Cabinet |
| Media Quantity Held | 240 Slim/120 Standard Cases |
| Global Product Type | Media Drawers |
| Special Features | Four-Drawer Cabinet |
| Height | 14.75" |
| Lock Type | Key Lock |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 826030010495 |
| MPN | VZ01049 |
| Brand | Vaultz® |
Be the first to review “Four-Drawer CD File Cabinet, Holds 660 Folders or 240 Slim/120 Standard Cases, Black” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.