Folgers® Classic Roast Ground Coffee – Medium – 25.9 oz – 294 / Pallet
Additional information
| Brand | J.M. Smucker Company |
|---|---|
| Product Type | Coffee |
| Coffee Roast Level | Medium |
| Flavor/Blend | Rich Aroma |
| Coffee Weight | 25.9 oz |
| Kosher | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Folgers® |
| Manufacturer | J.M. Smucker Company |
| Product Name | Classic Roast Ground Coffee |
| Product Line | Classic Roast |
| Manufacturer Part Number | 30407PL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>No matter what morning brings, you know you can count on the iconic red, Folgers coffee canister for the best part of waking up. This Classic Roast Ground Coffee works with a wide range of home coffeemakers and makes up to 240 suggested strength, 6 fluid oz. servings. Each cup delivers a fresh aroma and rich, smooth flavor.</p> |
| Packaged Quantity | 294 / Pallet |
Folgers® Classic Roast Ground Coffee – Medium – 25.9 oz – 6 / Carton
Additional information
| Brand | J.M. Smucker Company |
|---|---|
| Product Type | Coffee |
| Coffee Roast Level | Medium |
| Flavor/Blend | Classic Roast |
| Coffee Weight | 25.9 oz |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Folgers® |
| Manufacturer | J.M. Smucker Company |
| Product Name | Classic Roast Ground Coffee |
| Manufacturer Part Number | 30407CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>No matter what morning brings, you know you can count on the iconic red, Folgers coffee canister for the best part of waking up. This Classic Roast Ground Coffee works with a wide range of home coffeemakers and makes up to 240 suggested strength, 6 fluid oz. servings. Each cup delivers a fresh aroma and rich, smooth flavor.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Folgers® Classic Roast Ground Coffee – Medium – 25.9 oz – 1 Each
Additional information
| Brand | J.M. Smucker Company |
|---|---|
| Product Type | Coffee |
| Coffee Roast Level | Medium |
| Flavor/Blend | Classic Roast |
| Coffee Weight | 25.9 oz |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Folgers® |
| Manufacturer | J.M. Smucker Company |
| Product Name | Classic Roast Ground Coffee |
| Manufacturer Part Number | 30407 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>No matter what morning brings, you know you can count on the iconic red, Folgers coffee canister for the best part of waking up. This Classic Roast Ground Coffee works with a wide range of home coffeemakers and makes up to 240 suggested strength, 6 fluid oz. servings. Each cup delivers a fresh aroma and rich, smooth flavor.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |




























