Foil Border Certificates, 8.5 x 11, Ivory/Silver, Braided with Silver Border, 15/Pack
Login to View Prices
Create an award or give recognition to an individual with this foil enhanced certificate. Certificate is 8.5 x 11 and may be used landscape or portrait. Printed on cover stock, acid and lignin-free paper. Compatible with most inkjet and laser printers.
Additional information
| Weight | 0.4340 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.16 × 8.57 × 0.47 in |
| Height | 11" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Shape | Rectangular |
| For Use With | Great Papers!® Certificate Cover |
| Global Product Type | Printable Certificates |
| Theme | Braided |
| Width | 8.5" |
| Paper Basis Weight (lb) | 80 lb Bond |
| Color Family | Beige |
| Border Color(s) | Silver |
| Color(s) | Ivory/Silver |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 601952760389 |
| MPN | 963027S |
| Brand | Great Papers!® |













Reviews
There are no reviews yet.