Flo-Pac Utility Brush with Stainless Steel Bristles, 2″ Brush, 7″ Black Plastic Handle, 12/Carton
Login to View Prices
The Flo-Pac Utility Brush features a toothbrush style that is great for small jobs, tight areas and detail work, small parts, seams, threads and soldered joints. It includes a plastic handle and 32 gauge crimped stainless steel bristles.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 × 1.00 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Utility Brushes |
| Bristle Material | 18-8 Stainless Steel |
| Brush Length | 2" |
| Bristle Color | Black |
| Bristle Length | 0.5" |
| Handle Length | 7" |
| Handle Color | Black |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 085404115048 |
| MPN | 4067500 |
| Brand | Carlisle |















Reviews
There are no reviews yet.