Filler Paper, 3-Hole, 8.5 x 11, Medium/College Rule, 200/Pack
Login to View Prices
Three-hole punched for use in standard three-ring binders. Lightly ruled on both sides. Red margin rule.
Additional information
| Weight | 1.4800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 8.50 × 0.59 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Paper Rule Size | 9/32" |
| Paper Basis Weight (lb) | 15 lb Bond |
| Paper Ruling | Medium/College |
| Color Family | White |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Global Product Type | Loose Leaf Notebook Fillers |
| Sheet/Roll Size | 8.5 x 11 |
| Hole-Punch Details | Side: 3-Hole Punched |
| Sheets Per Unit | 200 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547209219 |
| MPN | UNV20921 |
| Brand | Universal® |














Reviews
There are no reviews yet.