Felt Pad Protectors, 1″ Diameter, Brown, 32/Pack
Login to View Prices
Preserve the beauty of your floors with Scotch Felt Pads. Equipped with powerful adhesive and durable felt, these floor protectors adhere effortlessly and provide long lasting protection from gouges and scratches. Ideal for use on furniture, lamps and décor that sits on finished surfaces.
Additional information
| Weight | 0.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.78 × 3.22 × 0.70 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Diameter | 1" |
| Ship Class Code | B |
| Shape | Round |
| Global Product Type | Self-Adhesive Surface Protectors |
| Material(s) | Felt |
| Color(s) | Brown |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Color Family | Brown |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 076308874247 |
| MPN | SP822-NA |
| Brand | Scotch™ |


















Reviews
There are no reviews yet.