Fellowes True Hepa Replacement Filter for Ap-300ph Air Purifier
Login to View Prices
Fellowes True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier – HEPA – For Air Purifier – Remove Pollen, Remove Allergens, Remove Mold Spores, Remove Dust Mite, Remove Germs, Remove Pet Dander, Remove Smoke, Remove Ragweed, Remove Odor, Remove Airborne Particles, Remove Virus – 100% Particle Removal Efficiency – 0 mil Particles – 16.3″ Height x 12.6″ Width x 1.2″ Depth – Microfiber Glass
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Air Filter |
| Environmental Certification | WEEE |
| Filter Type | HEPA |
| Particle Removal Efficiency | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Particle Size | 0 mil |
| Product Color | White |
| Product Material | Microfiber Glass |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16.3" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 1.2" |
| Brand Name | Fellowes |
| Compatibility | <p>Fellowes AP-300PH Air Purifier</p> |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Name | True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier |
| Device Supported | Air Purifier |
| Application/Usage | Remove Virus |
| Manufacturer Part Number | 9370101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>True HEPA Filter safely removes 99.97 airborne particles as small as 0.3 microns, including pollen, ragweed and other allergens, mold spores, dust mites, viruses, germs, pet dander, cigarette smoke and odors. Filter is compatible with the Fellowes AP-300PH Air Purifier. Filter is made of microfiber glass.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |
Fellowes True Hepa Replacement Filter for Ap-300ph Air Purifier
Login to View Prices
Fellowes True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier – HEPA – For Air Purifier – Remove Pollen, Remove Allergens, Remove Mold Spores, Remove Dust Mite, Remove Germs, Remove Pet Dander, Remove Smoke, Remove Ragweed, Remove Odor, Remove Airborne Particles, Remove Virus – 100% Particle Removal Efficiency – 0 mil Particles – 16.3″ Height x 12.6″ Width x 1.2″ Depth – Microfiber Glass
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Air Filter |
| Environmental Certification | WEEE |
| Filter Type | HEPA |
| Particle Removal Efficiency | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Particle Size | 0 mil |
| Product Color | White |
| Product Material | Microfiber Glass |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16.3" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 1.2" |
| Brand Name | Fellowes |
| Compatibility | <p>Fellowes AP-300PH Air Purifier</p> |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Name | True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier |
| Device Supported | Air Purifier |
| Application/Usage | Remove Virus |
| Manufacturer Part Number | 9370101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>True HEPA Filter safely removes 99.97 airborne particles as small as 0.3 microns, including pollen, ragweed and other allergens, mold spores, dust mites, viruses, germs, pet dander, cigarette smoke and odors. Filter is compatible with the Fellowes AP-300PH Air Purifier. Filter is made of microfiber glass.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |
Fellowes True Hepa Replacement Filter for Ap-300ph Air Purifier
Login to View Prices
Fellowes True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier – HEPA – For Air Purifier – Remove Pollen, Remove Allergens, Remove Mold Spores, Remove Dust Mite, Remove Germs, Remove Pet Dander, Remove Smoke, Remove Ragweed, Remove Odor, Remove Airborne Particles, Remove Virus – 100% Particle Removal Efficiency – 0 mil Particles – 16.3″ Height x 12.6″ Width x 1.2″ Depth – Microfiber Glass
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Air Filter |
| Environmental Certification | WEEE |
| Filter Type | HEPA |
| Particle Removal Efficiency | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Particle Size | 0 mil |
| Product Color | White |
| Product Material | Microfiber Glass |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16.3" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 1.2" |
| Brand Name | Fellowes |
| Compatibility | <p>Fellowes AP-300PH Air Purifier</p> |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Name | True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier |
| Device Supported | Air Purifier |
| Application/Usage | Remove Virus |
| Manufacturer Part Number | 9370101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>True HEPA Filter safely removes 99.97 airborne particles as small as 0.3 microns, including pollen, ragweed and other allergens, mold spores, dust mites, viruses, germs, pet dander, cigarette smoke and odors. Filter is compatible with the Fellowes AP-300PH Air Purifier. Filter is made of microfiber glass.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |
Fellowes True Hepa Replacement Filter for Ap-300ph Air Purifier
Login to View Prices
Fellowes True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier – HEPA – For Air Purifier – Remove Pollen, Remove Allergens, Remove Mold Spores, Remove Dust Mite, Remove Germs, Remove Pet Dander, Remove Smoke, Remove Ragweed, Remove Odor, Remove Airborne Particles, Remove Virus – 100% Particle Removal Efficiency – 0 mil Particles – 16.3″ Height x 12.6″ Width x 1.2″ Depth – Microfiber Glass
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Air Filter |
| Environmental Certification | WEEE |
| Filter Type | HEPA |
| Particle Removal Efficiency | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Particle Size | 0 mil |
| Product Color | White |
| Product Material | Microfiber Glass |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16.3" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 1.2" |
| Brand Name | Fellowes |
| Compatibility | <p>Fellowes AP-300PH Air Purifier</p> |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Model | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Name | True HEPA Replacement Filter for AP-300PH Air Purifier |
| Device Supported | Air Purifier |
| Application/Usage | Remove Virus |
| Manufacturer Part Number | 9370101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>True HEPA Filter safely removes 99.97 airborne particles as small as 0.3 microns, including pollen, ragweed and other allergens, mold spores, dust mites, viruses, germs, pet dander, cigarette smoke and odors. Filter is compatible with the Fellowes AP-300PH Air Purifier. Filter is made of microfiber glass.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |












