Fellowes Plushtouch&Trade Mouse Pad Wrist Rest with Microban&Reg – Blue
Login to View Prices
Fellowes PlushTouch™ Mouse Pad Wrist Rest with Microban® – Blue – 1″ x 7.25″ x 9.38″ Dimension – Blue – Polyurethane – Tear Resistant, Wear Resistant, Skid Proof – 1 Pack
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Polyurethane |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 7.25" |
| Depth | 9.38" |
| Brand Name | Fellowes |
| Durability | Skid Proof |
| Features | Microban Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | PlushTouch Microban Mouse Pad Wrist Rest |
| Product Line | PlushTouch |
| Manufacturer Part Number | 9287301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | PlushTouch Mouse Pad with wrist support features an innovative FoamFusion Technology that helps relieve wrist pressure with superior comfort and softness. Microban antimicrobial protection keeps the surface cleaner. Optical/Laser-friendly mouse pad improves mouse performance. Nonskid backing keeps wrist support in place. Soft, breathable material withstands daily wear and tear. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1024662030.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |
Fellowes Plushtouch&Trade Mouse Pad Wrist Rest with Microban&Reg – Blue
Login to View Prices
Fellowes PlushTouch™ Mouse Pad Wrist Rest with Microban® – Blue – 1″ x 7.25″ x 9.38″ Dimension – Blue – Polyurethane – Tear Resistant, Wear Resistant, Skid Proof – 1 Pack
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Polyurethane |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 7.25" |
| Depth | 9.38" |
| Brand Name | Fellowes |
| Durability | Skid Proof |
| Features | Microban Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | PlushTouch Microban Mouse Pad Wrist Rest |
| Product Line | PlushTouch |
| Manufacturer Part Number | 9287301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | PlushTouch Mouse Pad with wrist support features an innovative FoamFusion Technology that helps relieve wrist pressure with superior comfort and softness. Microban antimicrobial protection keeps the surface cleaner. Optical/Laser-friendly mouse pad improves mouse performance. Nonskid backing keeps wrist support in place. Soft, breathable material withstands daily wear and tear. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1024662030.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |
Fellowes Plushtouch&Trade Mouse Pad Wrist Rest with Microban&Reg – Blue
Login to View Prices
Fellowes PlushTouch™ Mouse Pad Wrist Rest with Microban® – Blue – 1″ x 7.25″ x 9.38″ Dimension – Blue – Polyurethane – Tear Resistant, Wear Resistant, Skid Proof – 1 Pack
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Polyurethane |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 7.25" |
| Depth | 9.38" |
| Brand Name | Fellowes |
| Durability | Skid Proof |
| Features | Microban Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | PlushTouch Microban Mouse Pad Wrist Rest |
| Product Line | PlushTouch |
| Manufacturer Part Number | 9287301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | PlushTouch Mouse Pad with wrist support features an innovative FoamFusion Technology that helps relieve wrist pressure with superior comfort and softness. Microban antimicrobial protection keeps the surface cleaner. Optical/Laser-friendly mouse pad improves mouse performance. Nonskid backing keeps wrist support in place. Soft, breathable material withstands daily wear and tear. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1024662030.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |













