Fellowes Designer Suites™ Organizer – 7 Compartment(s) – 3.9″ Height x 11.1″ Width x 5″ Depth – Desktop – Stackable – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Fellowes, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 7 |
| Product Color | Black |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.9" |
| Width | 11.1" |
| Depth | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Fellowes |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Product Name | Designer Suites Organizer |
| Product Line | Designer Suites |
| Application/Usage | Business Card |
| Manufacturer Part Number | 8038901 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Designer Suites Organizer keeps essentials organized and at your fingertips. Seven compartments hold pens, paper clips, business cards, and other supplies. Deep middle compartment holds standard envelopes. Versatile organizer stacks on Fellowes Designer Suites Letter Tray to save space.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |














