Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Spray – 32 oz (2 lb) – Light Fresh Scent – 1 Each – Red, Blue
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Fabric Deodorizer |
| Cleaner Weight | 32 oz (2 lb) |
| Scent | Light Fresh |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | Febreze |
| Features | Mildew Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Curtain |
| Manufacturer Part Number | 7309 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Sanitizing Fabric Refresher features proprietary technology that locks onto odor molecules and traps them for good to eliminate smells on soft surfaces that can't be washed. Professional-strength ingredients kill 99.9 percent of bacteria to prevent the growth of mold and mildew for up to 14 days. Advanced formula removes odors at the source without simply covering them up. It leaves behind a light, fresh scent. Fabric refresher is perfect for couches, mattresses, duvets, carpets, curtains and more. Trigger-spray bottle lets you easily disperse the fabric refresher. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Odor Remover |
Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Ready-To-Use – 32 fl oz (1 quart) – Fresh Scent – 6 / Carton – Multi
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Surface Sanitizer |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Febreze |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Fabric |
| Manufacturer Part Number | 12825CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sanitizing fabric refresher features a powerful formula to eliminate odors trapped in fabrics and freshens. Versatile solution sanitizes and kills 99.9 percent of bacteria on soft surfaces and prevents mold growth on soft surfaces for up to 14 days. Patented binding technology locks onto odor molecules and traps them for good. Proprietary technology goes to the source of odors and eliminates them. A light, fresh scent is left behind to leave the treated area smelling fresh and clean. Sanitizing fabric refresher is safe for virtually all fabrics.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Recommended Use | Mold Remover |
Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Spray – 32 oz (2 lb) – Light Fresh Scent – 1 Each – Red, Blue
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Fabric Deodorizer |
| Cleaner Weight | 32 oz (2 lb) |
| Scent | Light Fresh |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | Febreze |
| Features | Mildew Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Curtain |
| Manufacturer Part Number | 7309 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Sanitizing Fabric Refresher features proprietary technology that locks onto odor molecules and traps them for good to eliminate smells on soft surfaces that can't be washed. Professional-strength ingredients kill 99.9 percent of bacteria to prevent the growth of mold and mildew for up to 14 days. Advanced formula removes odors at the source without simply covering them up. It leaves behind a light, fresh scent. Fabric refresher is perfect for couches, mattresses, duvets, carpets, curtains and more. Trigger-spray bottle lets you easily disperse the fabric refresher. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Odor Remover |
Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Spray – 32 oz (2 lb) – Light Fresh Scent – 1 Each – Red, Blue
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Fabric Deodorizer |
| Cleaner Weight | 32 oz (2 lb) |
| Scent | Light Fresh |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | Febreze |
| Features | Mildew Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Curtain |
| Manufacturer Part Number | 7309 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Sanitizing Fabric Refresher features proprietary technology that locks onto odor molecules and traps them for good to eliminate smells on soft surfaces that can't be washed. Professional-strength ingredients kill 99.9 percent of bacteria to prevent the growth of mold and mildew for up to 14 days. Advanced formula removes odors at the source without simply covering them up. It leaves behind a light, fresh scent. Fabric refresher is perfect for couches, mattresses, duvets, carpets, curtains and more. Trigger-spray bottle lets you easily disperse the fabric refresher. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Odor Remover |
Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Spray – 32 oz (2 lb) – Light Fresh Scent – 1 Each – Red, Blue
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Fabric Deodorizer |
| Cleaner Weight | 32 oz (2 lb) |
| Scent | Light Fresh |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Brand Name | Febreze |
| Features | Mildew Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Curtain |
| Manufacturer Part Number | 7309 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Sanitizing Fabric Refresher features proprietary technology that locks onto odor molecules and traps them for good to eliminate smells on soft surfaces that can't be washed. Professional-strength ingredients kill 99.9 percent of bacteria to prevent the growth of mold and mildew for up to 14 days. Advanced formula removes odors at the source without simply covering them up. It leaves behind a light, fresh scent. Fabric refresher is perfect for couches, mattresses, duvets, carpets, curtains and more. Trigger-spray bottle lets you easily disperse the fabric refresher. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Odor Remover |
Febreze Sanitizing Fabric Refresh – Ready-To-Use – 32 fl oz (1 quart) – Fresh Scent – 6 / Carton – Multi
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Surface Sanitizer |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Febreze |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Sanitizing Fabric Refresh |
| Application/Usage | Fabric |
| Manufacturer Part Number | 12825CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sanitizing fabric refresher features a powerful formula to eliminate odors trapped in fabrics and freshens. Versatile solution sanitizes and kills 99.9 percent of bacteria on soft surfaces and prevents mold growth on soft surfaces for up to 14 days. Patented binding technology locks onto odor molecules and traps them for good. Proprietary technology goes to the source of odors and eliminates them. A light, fresh scent is left behind to leave the treated area smelling fresh and clean. Sanitizing fabric refresher is safe for virtually all fabrics.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Recommended Use | Mold Remover |















