Faux-Leather Padfolio with Solar Calculator, 9 x 12 Pad, 9.75 x 12.5, Black
Login to View Prices
158 in stock
SKU:
BND5040BSBLACK
Categories: Folders, SCHOOL SUPPLIES
Simplify, consolidate and streamline. Attractive vegan-leather cover and rigid plastic-board core delivers a professional appearance while providing enhanced durability. Though it’s compact, it’s mighty, containing a comprehensive materials-storage feature set. It’s so convenient, it might even allow you to ditch the briefcase or bag.Package Includes: 9 x 12 Legal-Ruled Note Pad; Solar Calculator
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.43 × 9.80 × 0.56 in |
| Width | 9.75" |
| Depth | 0.5" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Height | 12.5" |
| Sheet Size (W x H) | 8.5" x 11" |
| Cover Color(s) | Black |
| Global Product Type | Notepad Organizer Folios |
| Special Features | Includes Solar Calculator with 8-Digit Display-Perfect for doing general-purpose calculations. |
| Cover Material(s) | Vegan Leather |
| Package Includes | Solar Calculator |
| Pad Size [Max] | 9" x 12" |
| Inside Pockets | (1) ID |
| Accessories Included | Solar Calculator with 8-Digit Display |
| Ruling | Legal |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 770005563137 |
| MPN | WRC5040BS-BLACK |
| Brand | Bond Street, Ltd. |
Be the first to review “Faux-Leather Padfolio with Solar Calculator, 9 x 12 Pad, 9.75 x 12.5, Black” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.