FABRIC Refresher/Odor Eliminator, Unscented, 27 oz Spray Bottle
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
PGC97596EA
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
Got funked-up fabrics? Hint: You probably do because everyday odors love to soak into your household fabrics. Fight those pesky odors with a quick spray-down of Febreze Fabric Refresher. It’s your go-to fabric spray for freshening up all the hard-to-wash fabrics around your home like sofas, that quilt from Grandma, and any adorable throw pillows (oh, and a whole lot more). Simply spray until fabric is damp, let dry, and enjoy living stink-free.
Additional information
| Weight | 2.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.71 × 5.00 × 3.03 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Scent | Unscented |
| Special Features | Dermatologist tested. |
| Volume Capacity | 27 oz |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Application | Fabric |
| Global Product Type | Liquid Spray Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030772089088 |
| MPN | 97596EA |
| Brand | Febreze® |
Be the first to review “FABRIC Refresher/Odor Eliminator, Unscented, 27 oz Spray Bottle” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.