FABRIC Refresher/Odor Eliminator, Extra Strength, Original, 14.8 oz Spray Bottle, 8/Carton
Login to View Prices
Got funked-up fabrics? Hint: You probably do because everyday odors love to soak into your household fabrics. Fight those pesky odors with a quick spray-down of Febreze Fabric Refresher. It’s your go-to fabric spray for freshening up all the hard-to-wash fabrics around your home like sofas, that quilt from Grandma, and any adorable throw pillows (oh, and a whole lot more). Simply spray until fabric is damp, let dry, and enjoy living stink-free.
Additional information
| Weight | 9.6690 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.92 × 9.45 × 10.25 in |
| Special Features | Extra Strength-Eliminates tough odors in fabrics, provides lasting freshness. |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Volume Capacity | 14.8 oz |
| Scent | Original |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Application | Fabric |
| Global Product Type | Liquid Spray Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030772088586 |
| MPN | 80363274 |
| Brand | Febreze® |
















Reviews
There are no reviews yet.