Everyday Headrest Paper Roll, Smooth-Finish, 8.5″ x 225 ft, White, 25/Carton
Login to View Prices
Very reliable with greater absorbency than average, this paper is an excellent, economical option for everyday use.
Additional information
| Weight | 18.3100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.60 × 14.40 × 8.90 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Special Features | Smooth-Finish |
| Ship Class Code | A |
| Material(s) | Smooth-Finished Paper |
| Global Product Type | Exam Table Paper Liners |
| Length | 225 ft |
| Width | 8.5" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 618125108596 |
| MPN | 980900M |
| Brand | TIDI® |











Reviews
There are no reviews yet.