Essential Coreless Twin Jumbo Roll Tissue Dispenser, 20 x 6 x 11, Black
Login to View Prices
15 in stock
SKU:
KCC09608
Categories: Janitorial & Sanitation, Towels, Tissues & Dispensers
Holds two 9 3/8″ x 3 4/5″ jumbo rolls — more than the equivalent length of 12 standard rolls. Sliding door prevents using one roll until other is depleted. Features built-in Microban antimicrobial product protection.
Additional information
| Weight | 4.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.50 × 12.25 × 7.25 in |
| Depth | 6" |
| Height | 11" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Ship Class Code | C |
| For Roll Size | 9.38" |
| Roll Type | Coreless Jumbo |
| Global Product Type | Coreless JRT, Twin Toilet Paper Dispensers |
| Dispenser Capacity (text) | Holds Two 9.38" Jumbo Rolls |
| For Use With | Kimberly-Clark Professional* 07006, 07005 |
| Guarantee | If a Part Breaks, the Manufacturer Will Replace It for Free. |
| Width | 20" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 036000096088 |
| MPN | 09608 |
| Brand | Scott® |
Be the first to review “Essential Coreless Twin Jumbo Roll Tissue Dispenser, 20 x 6 x 11, Black” Cancel reply





















Reviews
There are no reviews yet.