ErgoTec Replacement Squeegee Blades, 14″ Wide Blade, 12/Pack
Login to View Prices
8 in stock
SKU:
UNGRT35
Categories: Cleaning Tools, Janitorial & Sanitation
High-quality rubber blades reinvigorate your ErgoTec™ Squeegee (sold separately). Precise sizing ensures optimal results. Slip-out, slip-in design enables quick and easy installation.
Additional information
| Weight | 0.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 3.00 × 16.50 in |
| Blade Width | 14" |
| Blade Color | Black |
| Global Product Type | Squeegees |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | Unger ES350, GC350, GS350, NE350, PR350 |
| Special Features | Straight |
| Ship Class Code | B |
| Blade Material | Rubber |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 761475652087 |
| MPN | RT350 |
| Brand | Unger® |
Be the first to review “ErgoTec Replacement Squeegee Blades, 14″ Wide Blade, 12/Pack” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.