Double-Sided Removable Tape in Handheld Dispenser, 1″ Core, 0.75″ x 33.33 ft, Clear
Login to View Prices
1353 in stock
SKU:
MMM667
Categories: Office, Tape, Adhesives & Fasteners
Scotch® Double Sided Tape is coated with photo safe, adhesive on both sides. A no mess alternative to glue for light duty attaching and crafting tasks.Package Includes: (1) Handheld Roll-On Dispenser
Additional information
| Weight | 0.0930 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 3.90 × 1.00 in |
| Dispenser Included | Yes |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | M |
| Color Family | Clear |
| Size | 0.75" x 33.33 ft |
| Length | 33.33 ft |
| Package Includes | (1) Handheld Roll-On Dispenser |
| Global Product Type | Double-Sided Tape |
| Grade | Light-Duty |
| Core Size | 1" |
| Width | 0.75" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 021200516092 |
| MPN | 667 |
| Brand | Scotch® |
Be the first to review “Double-Sided Removable Tape in Handheld Dispenser, 1″ Core, 0.75″ x 33.33 ft, Clear” Cancel reply



















Reviews
There are no reviews yet.