Dispens-a-Knife, Individually Wrapped, Mediumweight Knife, Plastic, Black, 100/Box
Login to View Prices
138 in stock
SKU:
BSQBEP90200
Categories: Cutlery, Food Service
Use this convenient knife box for gatherings or corporate events with customers or clients. Individually wrapped for sanitation. Mediumweight grade for enhanced durability. Disposable.
Additional information
| Weight | 1.0720 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.91 × 8.93 × 7.77 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Grade | Mediumweight |
| Material Type | Plastic |
| Color(s) | Black |
| Length | 7.76" |
| Global Product Type | Disposable Knives |
| Utensils Type | Knife |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 022361902014 |
| MPN | BEP90200 |
| Brand | Berkley Square |
Be the first to review “Dispens-a-Knife, Individually Wrapped, Mediumweight Knife, Plastic, Black, 100/Box” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.