Disinfectant Restroom Cleaner II, Rain Shower Scent, 25 oz Aerosol Spray
Login to View Prices
3969 in stock
SKU:
SJN313358EA
Categories: Janitorial & Sanitation, Restroom Cleaners & Accessories
Fast-acting formula penetrates and lifts dirt to deliver a total clean in your bathroom. Multi surface cleaner is a bathtub cleaner, shower cleaner and sink cleaner. Makes cleaning soap scum and dirt easy, while leaving behind a brilliant shine.
Additional information
| Weight | 1.9300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.35 × 2.63 × 2.63 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Disclaimer Statement | Not recommended for use on acrylic fixtures. Spot test all other hard, non-porous surfaces in an inconspicuous area. Use pesticides safely. Always read label and product information before use. |
| Scent | Rain Shower |
| Dirt Types | Stains |
| Volume Capacity | 25 oz |
| Compliance Standards | EPA List N |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Tub/Tile/Shower/Grout Cleaners |
| Physical Form | Liquid |
| Application | Disinfectant/Cleaner |
| Applicable Material | Vinyl |
| Product Packaging | Aerosol Spray |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 025700004769 |
| MPN | 313358EA |
| Brand | Scrubbing Bubbles® |
Be the first to review “Disinfectant Restroom Cleaner II, Rain Shower Scent, 25 oz Aerosol Spray” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.