Disinfectant, Fresh Scent, 32 oz Trigger Bottle, 8/Carton
Login to View Prices
10 in stock
SKU:
SJN327118
Categories: Cleaning Products, SCHOOL SUPPLIES
Meet the new Family Guard™ Disinfectant Cleaner. With a clean, fresh scent, this versatile addition to your routine can clean and disinfect multiple hard, non-porous surfaces. Expertly formulated for use in homes with children and pets.
Additional information
| Weight | 19.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.31 × 10.06 × 11.10 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Disinfectants/Cleaners |
| Dirt Types | Germs |
| Applicable Material | Hard Surfaces |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Scent | Fresh |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Application | Disinfectant/Cleaner |
| Chemical Compound | Alkyl Dimethyl Benzyl Ammonium Chloride |
| Product Packaging | Trigger Bottle |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 025700008583 |
| MPN | 327118 |
| Brand | Family Guard™ |
Be the first to review “Disinfectant, Fresh Scent, 32 oz Trigger Bottle, 8/Carton” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.