Direct Thermal Printing Paper Rolls, 2.25″ x 165 ft, White, 3/Pack
Login to View Prices
Designed to work efficiently in your thermal print machine. Provides high-quality output with crisp black printing.
Additional information
| Weight | 0.8800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 2.50 × 2.50 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Color Family | White |
| Sheet/Roll Size | 2.25" x 165 ft |
| Rolls Per Unit | 3 |
| End of Roll Indicator | No |
| Special Features | Cash Register/POS/Calculator/Adding Machine Rolls |
| Green Information | Elemental Chlorine Free (ECF). |
| Global Product Type | POS/Calculator Rolls |
| Machine Compatibility | POS Machines |
| Number of Parts | 1 |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547357620 |
| MPN | UNV35762 |
| Brand | Universal® |











Reviews
There are no reviews yet.