Diploma Cover, 12.5 x 10.5, Navy
Login to View Prices
115 in stock
SKU:
OXF44212
Categories: Office, Paper & Printable Media
An attractive way to present and display two diplomas, awards or certificates. Simply slide the documents in the two clear pockets. Moisture-resistant padded blue material over durable stiff board. Has built-in tabs for convenient wall mounting.
Additional information
| Weight | 0.9040 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.50 × 10.60 × 0.60 in |
| Color(s) | Navy |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Vinyl |
| Width | 12.5" |
| Height | 10.5" |
| Global Product Type | Diploma Covers |
| Insert Size | 12 x 10 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 089612442125 |
| MPN | 44212EE |
| Brand | Oxford™ |
Be the first to review “Diploma Cover, 12.5 x 10.5, Navy” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.