Deluxe Toilet Bowl Mop, 10″ Handle, 4.5″ Mop Head, White, 25/Carton
Login to View Prices
This toilet bowl mop has a 0.75 oz, 4.5″ mop head made of acid-resistant polypropylene strands capable of handling the strongest of cleaning solutions. The strong, I-beam plastic handle is lightweight to reduce user fatigue.
Additional information
| Weight | 3.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 17.25 × 7.50 in |
| Diameter | 4.5" |
| Global Product Type | Toilet Bowl Mops |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Overall Length | 12.5" |
| Handle Length | 10" |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Ship Class Code | B |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 729661223268 |
| MPN | 20425-91 |
| Brand | Impact® |














Reviews
There are no reviews yet.