DELL SOURCING – CERTIFIED PRE-OWNED Intel Xeon Gold 6134 Octa-core (8 Core) 3.20 GHz Processor Upgrade
Login to View Prices
DELL SOURCING – CERTIFIED PRE-OWNED Intel Xeon Gold 6134 Octa-core (8 Core) 3.20 GHz Processor Upgrade – 24.75 MB L3 Cache – 64-bit Processing – 3.70 GHz Overclocking Speed – 14 nm – Socket P LGA-3647 – 130 W – 16 Threads
- The processor upgrade features Socket P LGA-3647 socket for installation on the PCB
- Xeon Gold product line processor upgrade for your convenience and optimal usage
- 14 nm enables improved performance per watt and micro architecture makes it power-efficient
- Octa-core (8 Core) processor core helps processor upgrade process data in a dependable and timely manner with maximum productivity
- 24.75 MB of L3 cache offers supreme performance for computation intensive apps
- Processor Upgrade with 3.20 GHz clock speed for faster, efficient execution of cycles per second to ensure maximum usability
Additional information
| Dimensions | 2.20 × 3.00 in |
|---|---|
| Thermal Design Power | 130 W |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| L3 Cache | 24.75 MB |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Socket | Socket P LGA-3647 |
| Manufacturer | DELL SOURCING – CERTIFIED PRE-OWNED |
| Product Model | 6134 |
| Thermal Specification | 174.2°F (79°C) |
| Device Supported | Server |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Product Line | Xeon Gold |
| Clock Speed | 3.20 GHz |
| Overclocking Speed | 3.70 GHz |
| Processor Threads | 16 |
| MPN | 338-BLNH-RF |
| Brand | DELL SOURCING – CERTIFIED PRE-OWNED |












Reviews
There are no reviews yet.