Dell JCF3V Compatible 90W 19.5V at 4.62A Black 5.0 mm x 7.4 mm Laptop Power Adapter and Cable
Login to View Prices
This is a Dell® JCF3V compatible 90W 19.5V 4.62A laptop power adapter specifically designed for Dell® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 90 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
- 4.62 A helps?charge quickly
- Delivers 19.5 V DC to ensure that your device is always ready to use
- Notebook device supported for your convenience and better usability
Additional information
| Weight | 1.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.40 × 4.80 × 2.00 in |
| Compatibility | <p>Dell Notebooks</p> |
| TAA Compliant | No |
| Compatible to OEM Part Numb | JCF3V |
| Product Type | Power Adapter |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Website Addres | |
| Device Supported | Notebook |
| Packaged Quantity | 1 |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Package Contents | <ul> <li>Power Adapter</li> <li>1 x Power Cord</li> </ul> |
| UPC | 821455612361 |
| MPN | JCF3V-AA |
| Brand | AddOn |












Reviews
There are no reviews yet.