Deflecto Expandable Marker Accordion Organizer – External Dimensions: 8.6″ Width x 7.5″ Depth x 8.5″ Height – Snap-in Lid Closure – Clear, White – For Pen, Marker – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Closure Type | Snap-in Lid |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 8.6" |
| Depth | 7.5" |
| Case Style | Accordion |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Carrying Handle |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Expandable Marker Accordion Organizer |
| Application/Usage | Marker |
| Manufacturer Part Number | 29133CR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Expandable Marker Accordion offers superior marker storage and portability. It can hold up to 80 of your favorite markers, pens or other long-stemmed items. Four distinct storage sections each offer space for up to 20 markers. Each section is connected to another section with hinges so you can unfold for a long line of markers or fold into a square for storage when not in use. Clear lid keeps contents secure when organizer is folded. Carrying handle makes it easy to take the markers with you.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












