Deflecto Contemporary Literature Holder – 3 Compartment(s) – 3 Tier(s) – 13.3″ Height x 11.2″ Width x 6.9″ Depth – Desktop, Counter – Durable, Business Card Holder – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Literature Rack |
| Number Of Tiers | 3 |
| Total Number Of Compartments | 3 |
| Product Material | Plastic |
| Color Details | <ul><li>Clear Front</li></ul> |
| Placement | Counter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.3" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 6.9" |
| Frame Color | Black |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Business Card Holder |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Contemporary Literature Holder |
| Application/Usage | Literature Display |
| Manufacturer Part Number | 693704 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Three-tier literature holder lets you display a variety of materials at once while saving valuable counter space. Sleek curves and an open design create an inviting display for your magazine-size literature in reception areas, lobbies or trade shows. Contemporary style is the perfect complement to Deflecto Contemporary Floor and Sign Stands. Clear front panel provides easy viewing of literature. The front also features two built-in business card holders for a complete display. Holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Deflecto Contemporary Literature Holder – 3 Compartment(s) – 3 Tier(s) – 13.3″ Height x 11.2″ Width x 6.9″ Depth – Desktop, Counter – Durable, Business Card Holder – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Literature Rack |
| Number Of Tiers | 3 |
| Total Number Of Compartments | 3 |
| Product Material | Plastic |
| Color Details | <ul><li>Clear Front</li></ul> |
| Placement | Counter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.3" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 6.9" |
| Frame Color | Black |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Business Card Holder |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Contemporary Literature Holder |
| Application/Usage | Literature Display |
| Manufacturer Part Number | 693704 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Three-tier literature holder lets you display a variety of materials at once while saving valuable counter space. Sleek curves and an open design create an inviting display for your magazine-size literature in reception areas, lobbies or trade shows. Contemporary style is the perfect complement to Deflecto Contemporary Floor and Sign Stands. Clear front panel provides easy viewing of literature. The front also features two built-in business card holders for a complete display. Holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Deflecto Contemporary Literature Holder – 3 Compartment(s) – 3 Tier(s) – 13.3″ Height x 11.2″ Width x 6.9″ Depth – Desktop, Counter – Durable, Business Card Holder – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Literature Rack |
| Number Of Tiers | 3 |
| Total Number Of Compartments | 3 |
| Product Material | Plastic |
| Color Details | <ul><li>Clear Front</li></ul> |
| Placement | Counter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.3" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 6.9" |
| Frame Color | Black |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Business Card Holder |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Contemporary Literature Holder |
| Application/Usage | Literature Display |
| Manufacturer Part Number | 693704 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Three-tier literature holder lets you display a variety of materials at once while saving valuable counter space. Sleek curves and an open design create an inviting display for your magazine-size literature in reception areas, lobbies or trade shows. Contemporary style is the perfect complement to Deflecto Contemporary Floor and Sign Stands. Clear front panel provides easy viewing of literature. The front also features two built-in business card holders for a complete display. Holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















