Deflecto Caddy Storage Tray – 9 Compartment(s) – 1.3″ Height x 13.1″ Width x 3.8″ Depth – Desktop – Portable, Stackable – Clear – Polystyrene – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Total Number Of Compartments | 9 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.3" |
| Width | 13.1" |
| Depth | 3.8" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Caddy Storage Tray |
| Application/Usage | Bead |
| Manufacturer Part Number | 29311CR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize your supplies using this Caddy Storage Tray. It's perfect for separating your jewelry-making supplies, beads, buttons, earrings, baking/decorating items and more. Clear compartments (one large, eight medium) provide quick, easy access to supplies without rummaging through drawers or opening multiple containers. Combine this tray with the Deflecto Large Caddy Container (not included) or the Stackable Caddy Organizer (not included) to use as a travel case to meet your on-the-go needs.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 7.94 oz |

















