Deflecto 4 Tier Business Card Holder – 3.8″ x 3.9″ x 3.5″ x – Plastic – 1 Each – Black – Storage Compartment, Durable, Recyclable
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Business Card Holder |
| Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 3.5" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Recyclable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | 4 Tier Business Card Holder |
| Product Line | Sustainable Office |
| Manufacturer Part Number | 90404 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make a great impression with this multi-compartment, business card holder. Eight compartments provide a clear view and easy access to multiple cards. Lightweight, smooth design wipes down easily with a cloth for quick cleanings. Its environmentally friendly construction is made with a high percentage of post-consumer material to help minimize its global impact. Each compartment is designed to hold approximately 50 business cards.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















