Deflecto Sustainable Office Business Card Holder – 3.9″ x 7.9″ x 3.6″ x – Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Business Card Holder |
| Sheet Capacity | 400 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Countertop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.9" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 3.6" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Compartment |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Sustainable Office Business Card Holder |
| Product Line | Sustainable Office |
| Application/Usage | Business Card |
| Manufacturer Part Number | 90804 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make four times the impression with this four-tier desktop business card holder. Card holder separates and provides clear view and easy access to multiple cards in eight sections. Generous capacity holds up to 50 cards per tier. Plastic business card holder contains recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <ul><li>Each compartment holds approximately 50 cards</li><li>8 compartments</li></ul> |
Deflecto Sustainable Office Business Card Holder – 3.9″ x 7.9″ x 3.6″ x – Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Business Card Holder |
| Sheet Capacity | 400 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Countertop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.9" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 3.6" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Compartment |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Sustainable Office Business Card Holder |
| Product Line | Sustainable Office |
| Application/Usage | Business Card |
| Manufacturer Part Number | 90804 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make four times the impression with this four-tier desktop business card holder. Card holder separates and provides clear view and easy access to multiple cards in eight sections. Generous capacity holds up to 50 cards per tier. Plastic business card holder contains recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <ul><li>Each compartment holds approximately 50 cards</li><li>8 compartments</li></ul> |












