Data File Extension, Letter, 26.5w x 12.5d x 8h, Tan
Login to View Prices
11 in stock
SKU:
SAF5056
Categories: File & Storage Cabinets, Office
This Data File Extension is a mobile stand accessory for Safeco’s Mobile Stand (Model 5026). The file extension attaches above the hanging clamps. Includes extension an 12 data files.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 30.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.50 × 12.50 × 8.00 in |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Steel |
| Mounting | Above Hanging Clamps |
| Document Size Accommodation | 12 Letter |
| Global Product Type | Mobile Sheet File Racks |
| Rack Style | File Extension |
| Overall Depth | 12.5" |
| Overall Height | 8" |
| Clamp Length | 12.5" |
| Overall Width | 26.5" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Color(s) | Tan |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 073555505603 |
| MPN | 5056 |
| Brand | Safco® |
Be the first to review “Data File Extension, Letter, 26.5w x 12.5d x 8h, Tan” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.