Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Note Holder |
| Product Color | Burgundy |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Height | 2033-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24.5" |
| Brand Name | Dacasso |
| Length | 44.5" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Memo Holder |
| Application/Usage | Note |
| Manufacturer Part Number | A7009 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Memo Holder features a two-tone design with trim on top to enhance the look of your office. Top-grain leather adds professional style to any work space. Soft velveteen protects surfaces from scuffs and scratches. Memo holder includes 100 sheets of 4" x 6" loose-leaf memo paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <ul><li>Made of pine solids and veneers</li><li>Saxony Brown Finish. Generous curves &, decorative molding</li><li>Three spacious drawers</li></ul> |
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Note Holder |
| Product Color | Mocha |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Height | 1.4" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Dacasso |
| Length | 6.8" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Memo Holder |
| Application/Usage | Note |
| Manufacturer Part Number | A3009 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Memo Holder is beautifully made with decorative stitching across the top to make a subtle statement that works in any decor. Top-grain leather adds professional style to any work space. Soft velveteen protects surfaces from scuffs and scratches. Memo holder includes 100 sheets of 4" x 6" loose-leaf memo paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Mocha
Dacasso Memo Holder

Login to View Prices
Dacasso Memo Holder – 33″ x 24.5″ – Leather – Burgundy












