Dacasso Leatherette Conference Pad – Rectangle – 22″ Width – Leatherette, Velveteen – Chocolate Brown
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Product Color | Chocolate Brown |
| Product Material | Velveteen |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Height | 14" |
| Width | 22" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Conference Pad |
| Manufacturer Part Number | P3457 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Conference Pad features a wrapped-edge design to provide a finished look and added durability. Faux-leather material provides a professional look in a cost-efficient design. Soft velveteen bottom protects surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Conference Pad – 17″ Width x 14″ Depth – Felt Backing – Leather – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Backing Material | Felt |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 17" |
| Depth | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Conference Pad |
| Manufacturer Part Number | P1015 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Conference table pad features a Permaflat core that adds rigidity and strength to the mat for long-lasting use. Wrapped-edge pad design offers increased durability to prevent it from weakening at its critical areas. Faux leather material provides a cost-efficient way to add style to your desktop. Its smooth velveteen lining on the bottom offers excellent protection where you need it most.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dacasso Leatherette Conference Pad – Rectangle – 22″ Width – Leatherette, Velveteen – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Product Color | Black |
| Product Material | Velveteen |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Height | 14" |
| Width | 22" |
| Product Series | 1000 |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Conference Pad |
| Manufacturer Part Number | P1057 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Conference Pad features a wrapped-edge design to provide a finished look and added durability. Faux-leather material provides a professional look in a cost-efficient design. Soft velveteen bottom protects surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |























