Dacasso Leatherette Conference Pad Holder – 17″ x 14″ x – Leatherette, Felt, Fabric – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Fabric |
| Country Of Origin | India |
| Height | 17" |
| Width | 14" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Conference Pad Holder |
| Application/Usage | Conference |
| Manufacturer Part Number | A1363 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Conference Pad Holder features a felt interior to keep up to 10 conference pads neatly tucked away until they're needed. The bottom of the holder is protected with the same felt that's used on the interior to keep surfaces safe from scuffs and scratches. Faux-leather exterior provides a professional look in a cost-efficient design. Pad holder is designed to hold 17" x 14" conference table pads (not included).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Dacasso Leatherette Conference Pad Holder – 20″ x 16″ x – Leatherette, Felt, Fabric – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Fabric |
| Country Of Origin | India |
| Height | 20" |
| Width | 16" |
| Brand Name | Dacasso |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leatherette Conference Pad Holder |
| Application/Usage | Conference |
| Manufacturer Part Number | A1364 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Conference Pad Holder features a felt interior to keep up to 10 conference pads neatly tucked away until they're needed. The bottom of the holder is protected with the same felt that's used on the interior to keep surfaces safe from scuffs and scratches. Faux-leather exterior provides a professional look in a cost-efficient design. Pad holder is designed to hold 20" x 16" conference table pads (not included).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |

















