Dacasso Leather Combination Conference Room Set – 12″ Height x 16″ Width x 18″ Depth – Desktop – Black – Leather – 1 Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Combination Conference Room Set |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | D1058 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>23-Piece Conference Room Set includes 10 conference pads and 12 round coasters to give each of your meeting participants their own space. Top-grain leather adds professional style to any work space. Pad holder keeps everything together. Store in the center of your table for quick access. Organizer offers handy storage space for your essential supplies. Soft, velveteen lining on the bottom of the pad holder, pads and coasters protects your surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>10 x Conference Pads (17" x 14")</li><li>12 x 4" Round Coasters</li><li>1 x Conference Pad Holder / Conference Room Organizer</li></ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 23 lb |
Dacasso Leather Combination Conference Room Set – 12″ Height x 16″ Width x 18″ Depth – Desktop – Black – Leather – 1 Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Combination Conference Room Set |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | D1058 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>23-Piece Conference Room Set includes 10 conference pads and 12 round coasters to give each of your meeting participants their own space. Top-grain leather adds professional style to any work space. Pad holder keeps everything together. Store in the center of your table for quick access. Organizer offers handy storage space for your essential supplies. Soft, velveteen lining on the bottom of the pad holder, pads and coasters protects your surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>10 x Conference Pads (17" x 14")</li><li>12 x 4" Round Coasters</li><li>1 x Conference Pad Holder / Conference Room Organizer</li></ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 23 lb |
Dacasso Leather Combination Conference Room Set – 12″ Height x 16″ Width x 18″ Depth – Desktop – Black – Leather – 1 Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Combination Conference Room Set |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | D1058 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>23-Piece Conference Room Set includes 10 conference pads and 12 round coasters to give each of your meeting participants their own space. Top-grain leather adds professional style to any work space. Pad holder keeps everything together. Store in the center of your table for quick access. Organizer offers handy storage space for your essential supplies. Soft, velveteen lining on the bottom of the pad holder, pads and coasters protects your surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>10 x Conference Pads (17" x 14")</li><li>12 x 4" Round Coasters</li><li>1 x Conference Pad Holder / Conference Room Organizer</li></ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 23 lb |
Dacasso Leather Combination Conference Room Set – 12″ Height x 16″ Width x 18″ Depth – Desktop – Black – Leather – 1 Each
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | India |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 18" |
| Brand Name | Dacasso |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Leather Combination Conference Room Set |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | D1058 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>23-Piece Conference Room Set includes 10 conference pads and 12 round coasters to give each of your meeting participants their own space. Top-grain leather adds professional style to any work space. Pad holder keeps everything together. Store in the center of your table for quick access. Organizer offers handy storage space for your essential supplies. Soft, velveteen lining on the bottom of the pad holder, pads and coasters protects your surfaces from scuffs and scratches.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>10 x Conference Pads (17" x 14")</li><li>12 x 4" Round Coasters</li><li>1 x Conference Pad Holder / Conference Room Organizer</li></ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 23 lb |


















