Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Note Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 1.4" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Dacasso |
| Length | 6.8" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | 4×6 Memory Holder |
| Application/Usage | Note |
| Manufacturer Part Number | A1009 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Memo Holder is beautifully made with decorative stitching across the top to make a subtle statement that works in any decor. Top-grain leather adds professional style to any work space. Soft velveteen protects surfaces from scuffs and scratches. Memo holder includes 100 sheets of 4" x 6" loose-leaf memo paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <ul><li>It is a perfect combination of classic design and radius corners</li><li>Smooth feel creates the perfect balance of traditional office decor</li></ul> |
Dacasso 4×6 Memory Holder

Login to View Prices
Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black
Dacasso 4×6 Memory Holder

Login to View Prices
Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black
Dacasso 4×6 Memory Holder

Login to View Prices
Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black
Dacasso 4×6 Memory Holder

Login to View Prices
Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black
Dacasso 4×6 Memory Holder

Login to View Prices
Dacasso 4×6 Memory Holder – 1.38″ x 4.75″ – Leather – Black





