Creativity Street Wood Sticks

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Creativity Street Wood Sticks – Art, Craft – 4.50″Height x 0.38″Width x 4.50″Length – 1000 / Box – Natural – Wood
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Wood Craft Stick |
| Product Color | Natural |
| Product Material | Wood |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.50" |
| Width | 0.38" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Length | 4.50" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Wood Sticks |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 377401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Creativity Street Economy Craft Sticks are great for craft projects. These wood sticks have a natural color so they can be easily colored. They accept many types of glue and paints, and are ideal for building three-dimensional projects and structures. Construct a castle, build a bridge or make a crate.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Box |
| Additional Information | <p>Use for building, mixing, spreading paste and creating craft projects</p> |









