Creativity Street Wonderfoam Glitter Sheets – Art Project, Craft Project – Recommended For 3 Year – 10 Piece(s) – 11.70″Height x 8.25″Width – 1 / Set – Multicolor – Foam
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Foam Sheet |
| Minimum Recommended Age | 3 Year |
| Product Color | Multicolor |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.70" |
| Width | 8.25" |
| Number Of Pieces | 10 |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Wonderfoam Glitter Sheets |
| Product Line | Wonderfoam |
| Application/Usage | Craft Project |
| Manufacturer Part Number | 4344 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>WonderFoam glitter sheets feature a sparkling design to add unique style to any arts and crafts project without the mess. Soft foam material is easy to cut and manipulate for special creations. Durable WonderFoam is strong and sturdy to withstand the rigors of a classroom environment. Glitter sheets are designed for children ages 3 and up.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Creativity Street Wonderfoam Glitter Sheets – Art Project, Craft Project – Recommended For 3 Year – 10 Piece(s) – 11.70″Height x 8.25″Width – 1 / Set – Multicolor – Foam
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Foam Sheet |
| Minimum Recommended Age | 3 Year |
| Product Color | Multicolor |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.70" |
| Width | 8.25" |
| Number Of Pieces | 10 |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Wonderfoam Glitter Sheets |
| Product Line | Wonderfoam |
| Application/Usage | Craft Project |
| Manufacturer Part Number | 4344 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>WonderFoam glitter sheets feature a sparkling design to add unique style to any arts and crafts project without the mess. Soft foam material is easy to cut and manipulate for special creations. Durable WonderFoam is strong and sturdy to withstand the rigors of a classroom environment. Glitter sheets are designed for children ages 3 and up.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Creativity Street Wonderfoam Glitter Sheets – Art Project, Craft Project – 8.50″Height x 8.25″Width x 11.70″Length – 10 / Pack – White, Silver, Gold, Orange, Red, Pink, Green, Blue, Purple, Black – Foam
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Foam Sheet |
| Product Color | Black |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.50" |
| Width | 8.25" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Soft |
| Length | 11.70" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Wonderfoam Glitter Sheets |
| Product Line | Wonderfoam |
| Application/Usage | Craft Project |
| Manufacturer Part Number | AC4344 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Add sparkle to any arts and crafts project without a lot of mess. These colorful sheets come in an assortment of colors, including white, silver, gold, orange, red, pink, green, blue, purple and black. Soft foam material is easy to cut and manipulate for many types of arts and crafts projects.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |














