Creativity Street Regular Craft Sticks

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Creativity Street Regular Craft Sticks – Art Project, Craft Project – 5.50″Height x 0.38″Width x 4.50″Length – 1 / Box – Natural – Natural Wood
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Wood Craft Stick |
| Product Color | Natural |
| Product Material | Natural Wood |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.50" |
| Width | 0.38" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Length | 4.50" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Regular Craft Sticks |
| Application/Usage | Craft Project |
| Manufacturer Part Number | 377501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Craft Sticks are great for craft projects. These wood sticks have a natural color so they can be easily colored. They accept many types of glue and paints, and are ideal for building three-dimensional projects and structures. Construct a castle, build a bridge or make a crate.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Box |









