Creativity Street 4mm Chenille Stems – Art, Craft – 6″Height x 0.16″Width x 6.30″Length – 100 / Pack – Assorted – Wood
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Stem |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Wood |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 0.16" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Length | 6.30" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Model | 710001 |
| Product Name | 4mm Chenille Stems |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 710001 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Chenille Stems (pipe cleaners) are designed for craft projects or classroom activities. 4mm stems are made from flexible wire and crush-resistant polyester. They are recommended for children ages 3 and up.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Additional Information | <ul><li>Beads or combine with other crafting materials to create your own unique items</li><li>Perfect for making poseable figures, party favors, ornaments and holiday decoration</li></ul> |













