Corrugated Cardboard Coin Storage with Denomination Printed On Side, 8.5 x 4.38 x 3.63, Red
Login to View Prices
53 in stock
SKU:
ICX94190086
Categories: Cash Handling, Office
Colors conform to ABA standards. Rigid construction. Each box holds 50 coin rolls.
Additional information
| Weight | 22.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 15.75 × 20.38 in |
| Compliance Standards | Meets ABA Standards |
| Denomination | Pennies |
| Color(s) | Brown/Red |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Cash/Coin Security Boxes |
| Width | 8.5" |
| Material(s) | Corrugated Cardboard |
| Height | 3.63" |
| Money Tray Features | Denomination Printed On Side |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Box |
| Maximum Number of Coins | 2,500 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Depth | 4.38" |
| UPC | 089243610016 |
| MPN | 61001 |
| Brand | Iconex™ |
Be the first to review “Corrugated Cardboard Coin Storage with Denomination Printed On Side, 8.5 x 4.38 x 3.63, Red” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.