Corn Whisk Broom, Corn Bristles, 12.2″ Length, Yellow
Login to View Prices
For indoor and outdoor use. Two rows of stitching for durability. Metal ring on end of handle for hanging.
Additional information
| Weight | 0.4200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.25 × 1.00 × 1.00 in |
| Handle Material(s) | Metal |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Bristle Length | 12.2" |
| Application | Sidewalks |
| Global Product Type | Whisk Brooms |
| Bristle Material | Corn |
| Color(s) | Yellow |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 086876164411 |
| MPN | FG9B5500YEL |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |











Reviews
There are no reviews yet.