Compucessory Heavy Duty Indoor Extension Cord – 14 Gauge – 125 V AC15 A – Beige – 15 ft Cord Length – 1
Additional information
| Brand | Compucessory |
|---|---|
| Product Type | Power Extension Cord |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED 1 YEAR</p> |
| Product Color | Beige |
| First End Connector Detail | 1 x 3-pin |
| Country Of Origin | China |
| Gauge | 14 |
| Cord Length | 15 ft |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| Current Rating | 15 A |
| Brand Name | Compucessory |
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Compucessory |
| Product Name | Heavy Duty Indoor Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | 25147 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This 15' indoor extension cord features a grounded single-outlet with a three-prong plug. 14-gauge cord manages up to 15 amps, 125 volts and 1, 875 watts. UL listed.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |
Compucessory Heavy Duty Indoor Extension Cord – 14 Gauge – 125 V AC15 A – Beige – 9 ft Cord Length – 1
Additional information
| Brand | Compucessory |
|---|---|
| Product Type | Power Extension Cord |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED 1 YEAR</p> |
| Product Color | Beige |
| First End Connector Detail | 1 x 3-pin |
| Country Of Origin | China |
| Gauge | 14 |
| Cord Length | 9 ft |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| Current Rating | 15 A |
| Brand Name | Compucessory |
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Compucessory |
| Product Name | Heavy Duty Indoor Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | 25146 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This 9' indoor extension cord features a grounded single-outlet with a three-prong plug. 14-gauge cord manages up to 15 amps, 125 volts and 1, 875 watts. UL listed.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Limited Warranty | 1 Year |





















