Compact Coreless Bath Tissue, Septic Safe, 2-Ply, White, 750 Sheets/Roll, 36/Carton
Login to View Prices
Stock your restrooms with premium, ultra-soft bath tissue! Coreless rolls provide up to two times the number of sheets as standard rolls, saving you time and money. Unique packaging allows easy storage and minimizes waste.
Additional information
| Weight | 21.0700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.50 × 14.50 × 11.55 in |
| Number of Sheets | 750/Roll |
| Width | 3.85" |
| Tissue Type | Toilet |
| Global Product Type | Regular Roll Bath Tissues |
| Total Recycled Content Perc | 95% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 75% |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | Georgia Pacific® 56743, 56744, 56784, 56783, 56789, 56790, 56787, 56788, 56780, 56781, |
| Compliance Standards | LEED Applicable |
| Ship Class Code | C |
| Product Packaging | Roll |
| Number of Plies | 2 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 20% |
| Length | 4.05" |
| Color(s) | White |
| UPC | 073310193717 |
| MPN | 19371 |
| Brand | Georgia Pacific® Professional |












Reviews
There are no reviews yet.