Cold Brew Coffee + Protein, Double Expresso, 8 oz Can, 12/Pack
Login to View Prices
Get twice the caffeine with 12 grams of protein in every serving in this elevated cold brew experience. Triple filtered and slow brewed, it has the bold, smooth flavor coffee-lovers crave. Gluten-free, low sugar, low acidity. Made with 100% Arabica beans.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 6.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.80 × 6.47 × 5.23 in |
| Flavor | Double Expresso |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Footnote 1 | Ingredients: cold brewed coffee, reduced fat milk, pure cane sugar, natural flavors, potassium phosphate, 12 grams of dairy based protein and 3 grams of fiber. |
| Contains Dairy | Yes |
| Roast Type | Dark |
| Global Product Type | Coffee Drinks |
| Beverage Type | Coffee Drink |
| Volume Capacity | 8 oz |
| Product Packaging | Can |
| Gluten Free | Yes |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 10854560005008 |
| MPN | HBC00500 |
| Brand | HIGH Brew® Coffee |











Reviews
There are no reviews yet.