Coffee, Regular Ground, 1.1 oz Pack, 42/Carton
Login to View Prices
350 in stock
SKU:
MWH866350
Categories: Coffee, Food Service
This is the coffee known around the world for its rich, full-bodied flavor. Traditional coffee drinkers everywhere appreciate the consistency of the expertly roasted, premium-quality beans that go into brewing the coffee that is good to the last drop! Serve it at home or the office.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 7.75 × 7.50 in |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Capacity (Weight) | 1.1 oz |
| Beverage Type | Coffee |
| Flavor | Regular |
| Product Packaging | Fraction Pack |
| Global Product Type | Coffee Fraction Packs |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 043000866351 |
| MPN | GEN86635 |
| Brand | Maxwell House® |
Be the first to review “Coffee, Regular Ground, 1.1 oz Pack, 42/Carton” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.