Take a sip and savor the distinctive flavor of this premium coffee. Enjoy it at home as well as at the office. Proudly serve it to family, friends, clients and co-workers alike.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 8.2260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 10.00 × 8.00 in |
| Global Product Type | Coffee, Bulk Ground |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Beverage Type | Coffee |
| Roast Type | Medium |
| Product Packaging | Bag |
| Flavor | Pike Place® Roast |
| Capacity (Weight) | 1 lb |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 762111903341 |
| MPN | 12411954 |
| Brand | Starbucks® |














Reviews
There are no reviews yet.