Business Source File Frame
Login to View Prices
Business Source File Frame
Business Source File Frame – Letter – 14″-18″ Long – Stainless Steel – Gray – 2 Box
Additional information
| Weight | 1.4900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.75 × 3.75 in |
| Attribute2Name | Letter |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute1Name | File Frame |
| Attribute14Name | 18302 |
| Attribute15Name | <p>Drawer File Frames are made of sturdy, stainless steel to support your letter-size hanging files. They adjust to fit in drawers from 14" to 18" long. They include plastic corner caps for easy assembly – no tools needed.</p> |
| Attribute13Name | File Frame |
| Attribute16Name | 2 / Box |
| Attribute17Name | <ul> <li>File Frame</li> <li>Plastic Corner Caps</li> </ul> |
| Product Material | Stainless Steel |
| Product Color | Gray |
| Attribute11Name | Business Source |
| Attribute12Name | Business Source |
| Attribute3Name | 14" |
| UPC | #N/A |
| MPN | 35170 |
| Brand | Business Source |
| product-type | File Frame |
| file-size-supported | Letter |
| minimum-length-supported | 14" |
| maximum-length-supported | 18" |
| color-family | Gray |
| placement | Drawer |
| country-of-origin | China |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| brand-name | Business Source |
| manufacturer | Business Source |
| product-name | File Frame |
| marketing-information | <p>Drawer File Frames are made of sturdy, stainless steel to support your letter-size hanging files. They adjust to fit in drawers from 14" to 18" long. They include plastic corner caps for easy assembly – no tools needed.</p> |
| packaged-quantity | 2 Box |
| package-contents | <ul> <li>File Frame</li> <li>Plastic Corner Caps</li> </ul> |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.